DIY z IKEA

DIY z IKEA Large Image

Description

 

Od kilku dni z niecierpliwością zaglądamy do skrzynki pocztowej, czekając na nowy katalog Ikea. Widzieliśmy już co prawda wersję on–line, jednak jesteśmy fanami klasycznego wydania, które można przejrzeć co najmniej kilka razy wieczorem w fotelu, planując nawet niewielkie zmiany w aranżacji mieszkania.

Głównym powodem, dla którego cenimy skandynawskich projektantów jest prostota form. To szczególnie istotne, jeśli lubimy nadawać nowym meblom unikalny wygląd. Niezwykle popularne są regały z serii Expedit, które pomieszczą naprawdę sporo przedmiotów. Pluszaki, pięknie wykonane zabawki i książki możemy pozostawić na widoku, natomiast pozostałe rzeczy warto schować do pudełek czy skrzynek idealnie dopasowanych do rozmiarów każdej półki. Fajnie jest takie pudła zrobić lub ozdobić samemu, wykorzystując kolorowe tkaniny, naklejki i tapety. Rewelacyjnym pomysłem jest ozdobienie ściany wokół regału, w taki sposób możemy wykonać na przykład domek dla lalek.

 

 

 

 

 

 

Szuflady Malm, Hemnes czy Rast to praktyczny i wygodny sposób na przechowywanie dziecięcej bielizny. Łatwiej będzie utrzymać porządek jak pomalujemy ją farbą tablicową (niekoniecznie czarną!) i opiszemy każdą szufladę. Proste w wykonaniu jest nalepienie barwnej tapety lub wycięcie kształtów z papieru samoprzylepnego. Można też szafę pomalować, na pewno będzie to bardziej czasochłonne i wymagające zdolności manualnych, ale dla pięknych efektów warto spróbować. Jeśli chcemy szybkiej odmiany – zmieńmy gałki, mogą być różnej wielkości  i koloru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odmienić możemy też stoliki – zarówno te z kolekcji dziecięcej, jak i ławy z serii Lack. Tutaj możecie podejrzeć, w jaki sposób przerobić komplet z serii Ikea Latt, my jesteśmy zachwyceni!

 

 

 

 

 

I na koniec absolutny must have każdego pokoiku dziecięcego: skrzynia APA – doskonałe miejsce na skarby naszych maluchów. Oryginalna wersja ma bardzo prostą formę i łatwo ją ozdobić, malując np farbą magnetyczno – tablicową lub zrobić z niej mebel na kółkach.

 

apa-storage-box__36573_PE127770_S4

ikea.com/pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Copyrights 2017 Sleepgarden

Powered by WordPress · Theme by Satrya